Close

Hráči


Fanoušci plážového volejbalu slavili v roce 2018 zlato českého páru Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, v roce 2019 pomohli duu Ondřej Perušič a David Schweiner k zisku stříbra. Potřetí se světová beachvolejbalová špička v Ostravě střetne od 20. do 24. května 2020.

„Hodnoceni letošní beach volejbalové sezóny a mezinárodních turnajů ze strany Světové volejbalové federace FIVB pro nás vyznělo velice pozitivně, neboť podobně jako v roce 2018 byl náš turnaj vyhodnocen mezi třemi nejlepšími z celé sezóny,“ prozradil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta. „Naše silné stránky jsou unikátní lokalita, skvělý servis a zázemí pro hráče i kvalitní a profesionální organizace celého turnaje,“ doplnil Pakosta.

Turnaj FIVB Světové série bude zahájen ve středu 20. května kvalifikačními utkáními. Ve čtvrtek ráno odstartuje hlavní soutěž, kde se představí celkem 32 mužských a 32 ženských dvojic. Medaile a poháry pak budou rozdány po finálové neděli 24. května. V Dolních Vítkovicích nebudou chybět nejlepší páry světa, protože body do žebříčku FIVB mohou řadu sportovců posunout až do olympijského Tokia.

„Vedle zmíněného hodnocení má pro nás tato akce i zásadní význam sportovní. Letos náš pár Perušič – Schweiner vybojoval v Ostravě 2. místo, což je jejich nejlepší výsledek v kariéře. V průběžném pořadí tzv. „Olympic ranking“ jsou zatím na postupové pozici. Naše ženy Hermanová – Nausch Sluková mají zatím odehráno méně turnajů. Ale v okamžiku, kdy naplní povinnou kvótu, posunou se i ony na postupové příčky. Celá olympijská kvalifikace se uzavírá 14. června 2020. A tak příští ročník J&T Banka Ostrava Beach Open, který plánujeme ke konci května 2020, bude předposlední šancí vylepšit postavení v olympijském žebříčku,“ upřesnil předseda ČVS Marek Pakosta.

Pro český volejbal by naplnění ambiciózního plánu získat účast na olympijských hrách, jak v kategorii žen, tak mužů, bylo historickým úspěchem. Domácím párům se přitom zatím v Ostravě dařilo. Vedle zmíněného 2. místa Perušiče a Schweinera jsou majitelkami zlatých medailí a netradičního poháru právě Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou, které zvítězily hned v 1. ročníku vítkovické světovky.